Перейти до основного вмісту

У Яворівському районі діагностували випадок захворювання на менінгококову інфекцію в дитини


"У Яворівській громаді діагностовано випадок захворювання на менінгококову інфекцію у дитини раннього віку: дитина госпіталізована та отримує лікування в обласному інфекційному стаціонарі.

В осередку захворювання фахівцями відділення епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб Яворівського районного відділу ДУ "Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб" разом із медичною службою Яворівської ЦРЛ організовано проведення протиепідемічних заходів: медичне спостереження за особами, які були в тісному контакті з хворою дитиною, їх бактеріологічне обстеження на носійство менінгокока та профілактичне лікування.

Чим небезпечна менінгококова інфекція?

Менінгококова інфекція – небезпечне інфекційне бактеріальне захворювання. 10% усіх випадків захворювань мають блискавичну форму, яка в переважній більшості випадків закінчуються летально.

Хвороба починається раптово: з підвищення температури тіла до 39-40 С, з`являються головний біль, в'ялість, блювання. Діти, немовлята можуть не мати вищезазначених класичних симптомів, і часом захворювання непросто розпізнати. Натомість – діти бувають повільними або не активними, дратівливими, можуть відмовлятися від годування.

Характерний небезпечний симптом – це поява висипу на тілі у вигляді рожевих плям різного розміру, які зникають під час натискання. Чим менший вік пацієнта, тим раніше з`явиться висип, зокрема у немовлят – його можна спостерігати через 8 годин після початку захворювання. Висипання спочатку з`являються на гомілках, стегнах, сідницях та внизу живота.

Варто зазначити, що доросла людина – здоровий бактеріоносій, може поширювати збудник менінгококової інфекції, не маючи жодних клінічних ознак. Ризики інфікування зростають при одночасному перебуванні в приміщенні великої кількості людей.

Механізм передачі менінгококової інфекції лише повітряно-крапельний: при тісному контакті з хворим або бактеріоносієм менінгокока. Виділення збудника відбувається при кашлі, чханні та з виділеннями при нежиті.

В жодному разі у випадку захворювання не можна займатися самолікуванням.

При підозрі на захворювання слід обов'язково звернутися за медичною допомогою до лікаря, який призначить необхідні обстеження, лікування, вирішить питання необхідності ізоляції, стаціонарного лікування.

Протиепідемічні заходи при менінгококовій інфекції:
  • в осередку перебування хворого – за місцем проживання, навчання, праці виявляються особи, які були у тісному контакті (більше 2 годин в одному з хворим приміщенні) протягом останніх 10 днів;
  • організовується їх огляд лікарем інфекціоністом та ЛОР-лікарем, з метою виявлення хворих на хронічну ЛОР патологію (назофарингіт);
  • за контактними з хворим особами встановлюється медичне спостереження протягом 10 днів (вимірювання температури тіла, огляд слизової носоглотки та шкіряних покривів тіла);
  • контактні з хворим особи обов’язково одноразово бактеріологічно обстежуються на менінгокок: для цього натще або через 2 години після їжі відбирається мазок із носоглотки;
  • у приміщеннях, де перебував хворий, проводиться провітрювання, кварцове опромінювання та ретельне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів, а також знезараження столового посуду;
  • обмежують участь контактних з хворим осіб у масових заходах;
  • з метою вивчення циркуляції збудника інфекції, виявлення носійства менінгокока в осіб з хронічними захворюваннями носоглотки, їх оздоровлення, попередження поширення інфекції здійснюється вибіркове лабораторне обстеження на менінгококове носійство в організованих дитячих колективах.

Своєчасне звернення за медичною допомогою, вчасна і адекватна терапія дає змогу врятувати життя пацієнта і визначає сприятливий прогноз. Важкому перебігу захворювання можна запобігти шляхом проведення профілактичного щеплення.

Вчені та медичні фахівці наполегливо рекомендують не ризикувати та використовувати як єдиний надійний захист проти справді небезпечної інфекції вакцинацію. Для імунізації використовують однократне введення 0,5 мл вакцини. Протягом двох тижнів в організмі виробляється стійкий імунітет.

В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих.

Вакцинація дорослих і дітей здійснюється з метою профілактики, а також за епідемічними показаннями:
  • перш за все, необхідна дітям, які відвідують дитячі дошкільні установи;
  • дітям і дорослим з імунодефіцитом та іншими хронічними захворюваннями.

Ми працюємо, щоб ви були здорові", - розповіли в Яворівському районному відділі ДУ "Львівський ОЦКПХ МОЗ".














Джерело інформації:
Яворівський районний відділ ДУ "Львівський ОЦКПХ МОЗ" 



































Коментарі