За повідомленням
Департаменту освіти і науки Львівської ОДА:
У Новояворівському ВПУ відкрили навчально-практичний центр з першим в області виїзним шиномонтажем.
Це вже 55-й навчально-практичний центр у нашій області. Львівщина лідирує в Україні за розвитком мережі НПЦ.
Вчора, 4 березня, у Державному навчальному закладі «Новояворівське вище професійне училище» відкрили одразу два освітні об’єкти – Навчально-практичний центр «Діагностування та технічного обслуговування автомобілів» та сучасний кабінет для викладання предмета «Захист України».
В урочистостях взяли участь керівництво Львівської ОВА, представники обласної ради, місцевого самоврядування, освітяни. Новий центр покликаний забезпечити високоякісну професійну підготовку молодих фахівців у сфері автотранспорту.
Центр оснащений сучасним обладнанням, зокрема: автопідіймачами, стендами для регулювання паливної апаратури, комп’ютерними діагностичними комплексами, шиномонтажними та балансувальними верстатами, а також мультимедійним забезпеченням для ефективного навчального процесу. На його створення залучили 6274,3 тис. грн державної субвенції, 2785,2 тис. грн з обласного бюджету, кошти ОТГ — 500 тис. грн - з місцевого бюджету та 220 тис. грн зі спецфонду ліцею.
«Це один з унікальних центрів, бо тут ми маємо нові підйомники, які розраховані не тільки на легкові машини, але й на вантажні. Центр оснащений усім необхідним для діагностування автомобілів, зокрема для перевірки його складових систем – від двигунів до роботи кондиціонера», – зазначає заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.
Підготовку у центрі здійснюватимуть за такими професіями: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар-електрик, водій категорій B та C. Окрім цього, тут проводитимуть навчальні семінари, тренінги та майстеркласи для фахівців автомобільної галузі.
У процесі професійного навчання надаватимуться послуги з діагностування, обслуговування та ремонту автотранспортних засобів.
«Це вже 55-й навчально-практичний центр у нашій області. Ми лідируємо в Україні за розвитком мережі НПЦ і будемо надалі працювати в цьому напрямі, зокрема подали заявку на конкурс від Міністерства освіти і науки України на відкриття ще 15 навчально-практичних центрів у закладах професійної та фахової передвищої освіти Львівщини. Очікуємо на позитивний результат.
Інвестиції у професійну освіту – це прямі інвестиції у належні умови для навчання людей, які згодом ремонтуватимуть, будуватимуть, створюватимуть додану вартість для економіки України. Це інвестиції у розвиток тих, хто відбудовуватиме нашу державу», – зазначає очільник Львівщини Максим Козицький.
Навчання в центрі для студентів безкоштовне. Одночасно здобувати освіту тут можуть до 120 людей. Наступний набір – у липні. На здобувачів освіти чекає дуже багато практики за новим обладнанням, тож, завершивши навчання, вони будуть готовими кваліфікованими майстрами.
«Такі центри – це найкраща реформа в професійній освіті, оскільки ми оновлюємо як матеріальну базу, так і створюємо нові можливості для студентів, щоб вони виходили на ринок праці конкурентоспроможними і були задоволені роботодавці.
НПЦ у Новояворівському ВПУ - перший центр з таким функціоналом і послугами, який оснащений сучасним обладнанням, зокрема: автопідіймачами, стендами для регулювання розвалу-сходження, паливної, гамівної системи, стендами енергопостачання й освітлення, комп’ютерними діагностичними комплексами, шиномонтажними та балансувальними верстатами, а також мультимедійним і компʼютерним забезпеченням для ефективного навчального процесу.
Фішкою цього простору є те, що є можливість обслуговувати не лише легкові авто, але й більш габаритні транспортні засоби. Ну і звичайно, родзинкою на торті є вантажний мікроавтобус з оснащеним обладнанням для мобільного шиномонтажу.
Переконаний, що з такими професійними майстрами та в таких чудових умовах ми матимемо ще більше вмотивованих студентів, а заклад зможе надавати широкий перелік послуг й тим самим наповнюватиме спецфонд закладу», – коментує начальник відділу інновацій, професійної освіти, фахової передвищої та вищої освіти Львівської ОДА Іван Пикус.
Також, в межах заходу в училищі відкрили кабінет для викладання предмету «Захист України». Його створення профінансували за рахунок державної субвенції, обласного та місцевого бюджетів, а також спецфонду навчального закладу. Загальна вартість проєкту становить понад 2,2 млн грн.
Кабінет повністю оновили: провели ремонтні роботи, закупили нові одномісні столи для роботи на ноутбуках, встановили сучасні навчальні стенди та обладнання.
Джерело інформації:
Департамент освіти і науки Львівської ОДА
Коментарі
Дописати коментар