Перейти до основного вмісту

На Яворівщині медики ЕМД прийняли пологи в машині «швидкої»


Екстрена медична допомога, реанімація на колесах, а позавчора ще й пологове «відділення» – усе це – наша служба 103.

«Приїхали на виклик, приводом якого були передчасні пологи, – говорить фельдшерка з медицини невідкладних станів Львівського Обласного Центру Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф Ганна Миколаївна Яремчук. – У 38-річної вагітної, внутрішньо переселеної особи із Запорізької області це шоста вагітність. За словами жінки, 35 тижнів вагітності».

«Я зустріла її на подвір’ї чужої хати, перелякані діти, що буде з мамою? Взяла жінку в машину, почала з вимірювання тиску. Обмінної карти чи результатів інших обстежень у пацієнтки не було. Тиск – 200/100 мм рт.ст. й тахікардія. А це означає, що якщо їй не нормалізувати тиск, щоб він був хоча б наближений до норми, до того ж в найкоротші терміни, то може початися еклампсія (судоми, які супроводжують вагітних під час таких пологів) або прееклампсія. І тут є велика загроза. Ти не знаєш, чи хворіє вона на цукровий діабет, треба випитати багато інформації, зібрати анамнез.

Займаєшся породіллею – обов'язкові медичні маніпуляції, вимірювання сатурації, подача кисню. І вже в Гостинцевому Мостиської ТГ (їхали ми з Бортятина, що в Судововишнянській ТГ, в лікарню) у пацієнтки почалися стрімкі пологи.

У складі наших команд працює по одному медпрацівнику та водію. Деколи бракує рук, тож кличемо на допомогу лікарську бригаду. Проте того разу настільки все швидко відбувалося!

У жінки не було потуг, скаржилася лише на біль у спині. І раптом, «ой, тисне!». Тож я змушена була зайнятися пологами.

Посилена увага до породіллі: чи їй зручно на вузьких ношах "швидкої", чи нема ризику травмуватися бильцями. Стою над нею, тримаю ситуацію під контролем. Під руками акушерський набір, антисептик, пелюшки. Усе готово. І починаються пологи.

…Дівчинка народилася вагою близько 2900, не виглядає на 35 тижнів (може, мама помилилася з підрахунками), але ж не плаче! А раз не плаче – то страх, аби тільки не найгірше. Найперше забезпечила прохідність дихальних шляхів методом аспірації навколоплідних вод, опісля відновлення спонтанного дихання, оцінивши серцебиття, здійснила первинний туалет новонародженої!», – розповідає Ганна Миколаївна.

«Я маленьку в пелюшки, мамі на груди і вже вся увага жінці – який тиск у неї, чи нема післяпологової кровотечі.

Так ми дісталися Мостиськ, де Тетяну з новонародженою передала медикам пологового будинку», – каже фельдшерка.

«Хочеться побажати їм здоров’я. Щоб щасливо зростала малеча, щоб й у старших братиків й сестричок було справжнє дитинство, щоб родина мала теплий дім і не знала нужди. Щоб не боялися вибухів і не бачили війни», – резюмує Ганна Яремчук.

Додатково: Ганна Яремчук - фельдшерка з медицини невідкладних станів пункту базування «Судова Вишня станції ЕМД «Новояворівськ», родом з міста Судова Вишня.







Джерело інформації:

















Коментарі