Перейти до основного вмісту

На Львівщині 27 лікарень увійдуть до спроможної мережі медичних закладів


На початку липня Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень, яка дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, що відповідають міжнародним стандартам та практикам.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

На Львівщині попередньо визначено 27 лікарень, які увійдуть до спроможної мережі медичних закладів. Зокрема, Львівський госпітальний округ складатиметься із 2 надакластерних лікарень, 8 кластерних та 17 загальних лікарень.

«Медичні заклади повинні бути надпотужними і мати матеріально технічну базу, певний перелік спеціалістів, які за своєю кваліфікацією можуть надавати допомогу відповідно до кластеру лікарні. Практично весь спектр медичної допомоги надаватимуть надкластерні медичні заклади. Разом з МОЗ ми пропрацьовуємо кластеризацію та структуризацію певних закладів. Потрібно розуміти, що процес складний, тому необхідно мати чітке розуміння спроможної мережі. У той же час потрібно оптимально використовувати ресурси госпітального округу, аби кожен пацієнт був доправлений в ту лікарню, де максимально якісно нададуть потрібні йому послуги», зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров’ям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіо центри. Адже наразі в Україні щороку понад 30 000 пацієнтів помирає від інсультів саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу.

Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.











Джерело інформації:



















Коментарі