Перейти до основного вмісту

Результати опитування учасників освітнього процесу


За повідомленням
Мова є чинником ідентифікації народу, ознакою єдиної національної спільноти, а отже запорукою існування нації. Більш гостро постала проблема функціонування державної мови в усіх сферах життя з початку воєнних дій та в умовах російської агресії.

Державна служба якості освіти України в рамках забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі провела всеукраїнське опитування, у якому взяли участь 58228 учасників. 4023 із них – респонденти Львівської області: 409 учителів, 1343 учні та 2271 батьків. Зокрема 102 особи з числа опитаних Львівщини до початку війни проживали в інших регіонах України. З гордістю можемо сказати, що 99% учителів та батьків називають українську рідною мовою, спілкуються нею в освітньому середовищі. Попри те, що під час уроків з учителями всі учні (за винятком двох ВПО) спілкуються українською, на перервах п’ятнадцять із них говорять українською та російською мовами. Тенденція використання української мови серед учасників освітнього процесу зберігається і поза межами закладу освіти (99% – учителі, батьки, 98% – учні). Щодо сприйняття мовного контенту в мережі Інтернет лише 3% опитаних назвали російську мову. Якщо проаналізувати використання державної мови в усіх сферах життя, то найбільше нехтує нею молоде покоління Львівщини, комунікуючи в соціальних мережах (водночас 32% школярів відповіли, що їм не важливо, якою мовою контент в Інтернеті (українською чи російською) – головне зміст).

Як бачимо, мовне питання нашого регіону є не настільки гострим, як в інших областях України. Проте пам’ятаймо: мовне середовище рівнозначно політичному й економічному творить безпеку та незалежність нації.

Докладніше: https://cutt.ly/3Zi6F6E













Джерело інформації:











Коментарі