Перейти до основного вмісту


УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ «ПОЕТЕСА ЗЛОМУ СТОЛІТЬ»


25 лютого 2021 року відбулася урочиста Академія «Поетеса злому століть» на базі Народного дому м. Мостиська, приурочена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Організатор: відділ освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівської області (Надія ГНАТОВСЬКА - в.о.відділу освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівської області).

Ведуча Марія Бішко у своєму виступі розкрила багатогранну творчу особистість Лесі Українки: «Ця геніальна волинянка відома не лише своєю літературною діяльністю, активною громадською позицією, любов’ю до всього рідного, а й неймовірною силою духу і сталевим незламним характером. Гордість нації, одна з фундаторок новітньої української літератури». Розповіла про нащадків, які живуть за межами України. Презентувала також світову велич Лесі Українки, підтверджуючи цікавими фактами…

Учні 4-Б класу ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 I-III ступенів» представили театрально-музичну композицію «Лесині казки» (художній керівник Гусяк Оксана Богданівна).

Горлова Андріана та вихованці гуртка «Живчик» ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 I-III ступенів» презентували музично-літературну композицію «Я Мавка – дочка волинського краю» (художній керівник Ціруг Оксана Ярославівна).

Гурківці Мостиського будинку дитячої та юнацької творчості розкрили різнопланово творчість Лесі Українки:
- Лучечко Іра декламувала поетичний етюд «Давня весна», інсценізували казки «Круть і Верть» за редакцією Олени Пчілки (художній керівник Богуцький Зеновій Григорович гуртка «Ляльки і діти») та Лесі Українки «Лелія» (художній керівник театрального гуртка Козак Зеновія Володимирівна).

Школярі Мостиської дитячої школи мистецтв підготували:
- ліричний український танець (художній керівник Нуцковський Мар’ян Владиславович);
- український сюжетний танець «Мавка» (художній керівник Олійник Світлана Михайлівна);
- новелу Лесі Українки «Твої листи пахнуть зів’ялими трояндами» декламувала під музику Баран Юлія (художній керівник Каранько Марія Юріївна);
- театральну замальовку «О! Не журися за тіло…» - вихованці «Ляльки і діти (художній керівник гуртка «Ляльки і діти» Богуцький Зеновій Григорович);
- у фойє Народного дому на мольбертах представили живописну виставку «Творчість Лесі Українки» (викладач образотворчого мистецтва Іванська Світлана Валеріївна).

Сучасна молодь знає і пропагує творчість Дочки України, твердо переконана, що її художнє слово – це міцна зброя, яка є актуальною на сучасному етапі. ЇЇ слово будить народ до боротьби за волю, за правду.

Лесю Українку ми завжди пов’язуємо з патріотизмом та любов’ю до рідного краю, з усвідомленням своєї сутності та приналежності до української нації.

















Джерело інформації:


































Коментарі