Перейти до основного вмісту


НА ТЕРИТОРІЇ ЯВОРІВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЧАСТІШАЛИ ФАКТИ ШАХРАЙСТВА


Що спонукає людей йти на цей злочин? Багатьох – легка нажива, швидкі гроші без особливих зусиль, довіра наших чудових українських людей та інші фактори. Але найголовніший – це умови для їх здійснення, адже наступні фактори створюють тепличні умови для розростання шахраїв.

Тому вже вкотре поліцейські звертаються до мешканців Яворівщини:

Шановні громадяни! Не реагуйте на дзвінки від сторонніх осіб, які представляються працівниками поліції, а також родичами, які потрапили у біду чи під будь-яким іншим приводом та вимагають великі грошові суми. На даний час такі випадки не поодинокі і через засоби масової інформації застерігаємо усіх громадян від таких телефонних афер. 

Крім цього пам’ятайте, співробітники банку не мають права зв’язуватися з клієнтом в телефонному режимі й уточнювати його особистісні дані. Паролі та інша інформація від банку – це взагалі інформація секретна. Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код, а також паролі, що надходять в SMS! Якщо дзвонять й уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.

Найбільш поширені види шахрайств:

Вішинг

Найбільш розповсюдженими видами шахрайств є телефонне, пов'язане з виманюванням реквізитів банківських карток або іншої конфіденційної інформації. Зловмисники, зателефонувавши на мобільний телефон жертви, представляються співробітниками банку нібито з метою зберегти кошти на банківському рахунку клієнта, повідомляють громадянам неправдиву інформацію, наприклад про заблокування картки, існуючу необхідність уточнення контактних даних. Люди, не розуміючи небезпеки, добровільно називають свої персональні дані, а потім з їхніх рахунків зникають грошові кошти.

Онлайн кредити за номером телефону

Трапляються випадки, коли людям телефонують псевдооператори мобільного зв’язку. Зловмиснику потрібен лише ваш номер телефону, до якого прив'язані банківські картки. Він запевняє, що має намір перевірити можливість власника сім-карти поповнювати баланс через мобільний додаток, просить звірити інформацію, після чого рекомендує вимкнути на годину сім-карту для нібито її перезавантажити, а потім потерпілі дізнаються, що їм потрібно погасити заборгованість за декількома кредитами у десятки тисяч гривень, які вони «оформили» онлайн.

Зараз ми все частіше купуємо чи продаємо власні речі за допомогою інтернет-ресурсів. Будьте обачними, якщо ви знайшли товар за значно нижчою ціною в інтернеті або продавець вимагає повну оплату товару. Не поспішайте сплачувати чи надсилати передплату, користуйтесь послугою накладного платежу вже після отримання замовлення або купіть товар в іншому місці.

Ваш родич у біді – потрібна допомога

Це найпоширеніший вид шахрайства. Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, увечері або вночі, і починається словесна атака. Розпитують, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» представляється працівником правоохоронного органу й повідомляє, що родич жертви затриманий поліцейськими, тому вимогливо пропонує розв'язати питання про не притягнення до відповідальності за грошову винагороду, або потрапив у біду, наприклад, у ДТП і потрібні гроші на операцію тощо.

Якщо людина нервує та підтримує бесіду, зловмисник тріумфує - жертва «на гачку». Аферисти - хороші психологи, вони не дають жертві вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві та слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи шахраї просять не припиняти розмову і не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити рідним і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

За грошима приїжджають безпосередньо додому до потерпілих. Це найчастіше спільники аферистів, які відповідають за роботу так званого «кур’єра». Потім кошти переказують на рахунки організаторів афери.

Оренда житла, працевлаштування за кордоном

Суть такого виду полягає в тому, що шахрай орендує приміщення під офіс, облаштовує його оргтехнікою тощо. Після цього в засобах масової інформації дає оголошення про набір працівників різних спеціальностей із зазначенням високої заробітної плати. Від бажаючих одержати роботу приймає аванс ніби для оформлення документів, придбання квитків та інше. Зібравши велику суму грошей, аферист зникає.

Так само у випадку зі здачею в оренду житла. Аферист розміщує оголошення в інтернеті, представляється клієнтові ріелтором, показує квартиру лише на фото, бере передоплату або внесок за перший і останній місяці й зникає. 

Ви виграли автомобіль

На мобільний телефон надходить повідомлення про те, що ви виграли автомобіль. За більш детальною інформацією потрібно звернутися за вказаним номером або за посиланням. Коли «щасливий власник» дзвонить, співрозмовник, який відрекомендовується представником компанії, що проводить розіграш, розповідає про деякі умови, виконавши які можна отримати приз – комісійні за послуги транспортування і страхування або сплата послуг переказу чи податків. Щоб отримати подарунок, довірливі громадяни оплачують запропоновані суми, і чекають на свій виграш, навіть якщо і не брали участі у жодному розіграші.

Тож вкотре поліція звертається до мешканців району – будьте пильними та обережними під час спілкування із незнайомцями. Не повідомляйте їм свої особисті дані – банківські установи й державні служби володіють достатньою інформацією про вас і не будуть її випитувати. Купуючи товари в інтернеті, користуйтесь перевіреними сайтами, вивчайте відгуки, аналізуйте коментарі. Не поспішайте розлучатись зі своїми грошима перевіряйте всю інформацію.

Якщо раптом ви потрапили в незрозумілу для вас ситуацію, наприклад, в одну з описаних, негайно припиніть розмову з людиною, яка намагається ввести вас в оману. Не звертаючи уваги на її загрозливі висловлювання, по можливості одразу ж повідомте в поліцію.


































Джерело інформації:
















































Коментарі