Перейти до основного вмісту


КРАЩИМ ПРАЦІВНИКАМ ЯВОРІВСЬКОГО НПП КЕРІВНИЦТВО РАЙОНУ ВРУЧИЛИ ГРАМОТИ


З нагоди 22-річниці з дня створення Яворівського національного природного парку та професійного свята Дня працівника природо-заповідної справи, 7 липня, відбулись урочисті збори працівників парку.

На урочисті збори за участі представників влади, а саме першого заступника голови Віталія Денеги, голови Яворівської районної ради Володимира Сичака, керівника апарату Зоряни Мірило, обласної та місцевої влад. Свято розпочалося вступним словом директора Яворівського НПП, заслуженого природоохоронця України — Михайла Біляка.

«Дякую колективу Яворівського національного природного парку, який щодня протягом 22 років сприяє збереженню природних цінностей та культурної спадщини рідного краю, розповсюджує екологічні знання, тим самим, виховуючи почуття відповідальності кожної людини за свою діяльність перед нащадками», - звернувся до присутніх голова Яворівської районної Володимир Сичак.

Про досягнення, проблеми та плани розповів директор Яворівського НПП Михайло Біляк, який подякував колегам за самовіддану працю на природоохоронній ниві та привітав усіх зі святом. «Ми маємо багато напрацювань і ще більше планів. Наш парк знають повсюди і високо оцінюють роботу. Дякую всім за самовіддану працю на природоохоронній ниві і щиро вітаю зі святом», - наголосив Михайло Біляк.

Також відбулося відзначення кращих працівників Яворівського НПП грамотами, подяками та цінними подарунками.
Присутні мали можливість ознайомитися із музеєм цінних знахідок.

День працівників природно-заповідної справи - це свято для всіх, хто прагне зберегти природу і присвячує цій справі своє життя, свято небайдужих та дбайливих людей.

Довідка 

Яворівський національний природний парк (НПП) створений 4 липня 1998 року на базі Старицького та Магерівського військових лісгоспів, де проводилась традиційна лісогосподарська діяльність.

Яворівський національний природний парк розташований в північно-західній частині Львівської області на території Яворівського району, селищної ради Івано-Франкове і Лозинської сільської ради.

Площа парку складає 7108 га, у тому числі 2915 га надані у постійне користування. До складу Яворівського НПП входять землі інших користувачів без вилучення у них земель, а саме: Магерівське лісництво Магерівського військового лісгоспу площею 917,0 га і Майданське лісництво Старицького військового лісгоспу площею 3276,0 га, усього – 4193,0 га.

Територія Яворівського НПП, передана у постійне користування, поділена на два природоохоронні науково-дослідні відділення (ПНДВ).

Янівське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в південно-західній частині парку на березі р. Верещиця в околицях сіл Верещиця та Лелехівка. Площа 1436,0 га (20,2%).

Територія відноситься до природно-заповідного фонду і поділена на 4 функціональні зони: заповідна зона – 590,0 га (41,1%); зона регульованої рекреації – 650,9 га (45,3%); зона стаціонарної рекреації – 21,8 га (1,5%); господарська зона – 173,3 га (12,1%).

Млинківське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в південно-західній частині парку на березі р. Верещиця в околицях сіл Верещиця та Лелехівка. Площа 1479 га (20,8%). 

Територія відноситься до природно-заповідного фонду і поділена на 4 функціональні зони: заповідна зона – 440,6 га (29,8%); зона регульованої рекреації – 777,3 га (52,5%); зона стаціонарної рекреації – 19,1 га (1,3%); господарська зона – 242,0 га (16,4%).

В лісовому фонді Яворівського НПП, землі надані в постійне користування переважають насадження природного походження на площі 2085,9 га або 75,1% від усіх вкритих лісовою рослинністю земель. Насадження штучного походження виявлені на площі 690,6 га або 24,9% від усіх вкритих лісовою рослинністю земель. Лісів, які можна віднести до пралісів на території НПП немає.

До немісцевих культур можна віднести культури ялини європейської площею 1,6 га, модрини європейської площею 3,1 га і дуба червоного площею 31,0 га. В лісовому фонді ЯНПП переважають насадження твердолистяних порід (51,2%) в основному бука лісового (74,1%) від площі твердолистяних порід; насадження твердолистяних порід по 84% відносяться до середньовікових (середній вік цих насаджень 80 років); насадження хвойних порід складають 36,7% усіх насаджень ЯНПП, із них сосна звичайна займає площу 99,5% площі хвойних деревостанів, за віковою структурою насадження хвойних порід на 62,4% відносяться до середньовікових (середній вік хвойних насаджень 67 років); насадження м’яколистяних порід займають 12,1% вкритих лісовою рослинністю земель, із них береза повисла складає 73%; за віковою структурою в насадженнях м’яколистяних порід переважають спілі і перестійні насадження займають 45,9% площі м’яколистяних порід (середній вік м’яколистяних насаджень 64 роки).

В цілому, середній вік усіх насаджень ЯНПП складає 73 роки.
Переважаючими типами лісу є свіжі і вологі грабово-букові сугруди і свіжі та вологі дубово-грабові бучини і свіжі та вологі дубово-грабові бучини.

Площа насаджень, що не відповідають типам лісу складає 359,9 га або 13% площі вкритих лісовою рослинністю земель, в основному це насадження берези повислої і граба звичайного.
З часу створення Яворівського НПП в результаті лісогосподарської діяльності збільшилась площа вкритих лісовою рослинністю земель на 2,7%; збільшився клас бонітету на 0,5; збільшилась повнота насаджень на 0,03; збільшився запас вкритих лісовою рослинністю земель на 58 м3 /га або 23,1%, збільшився середній приріст на 1 га вкритих лісовою рослинністю земель на 0,2 м3 /га або 5%. Збільшився відсоток цінних насаджень в лісовому фонді, так площа букових насаджень збільшилась на 107,1 га або 11,3%; площа насаджень другорядних порід граба звичайного, берези повислої зменшилась, відповідно на 11,3 га або 9,4% і 20,9 га або 7,8%.
















Коментарі